Domov / Rozvodný systém Air Exellent / Interiérové výustky

Interiérové výustky

Regulovateľné prívodné taniere Coanda a regulovateľné odvodné taniere

Regulovateľné prívodné tanierové ventily Brink vďaka efektu Coanda distribuujú vzduch i do vzdialených bodov miestnosti.  Umiestňujú sa spravidla do podhľadu v blízkosti vstupných dverí do miestnosti. Poloha nad dverami neobmedzuje užívateľov v zariadení nábytkom a zároveň vďaka kratším rozvodom uvedené riešenie šetria náklady na inštaláciu. Smer prúdenia vzduchu je možné podľa potreby nastaviť. Odvodné tanierové ventily Brink umožňujú presnú reguláciu požadovaných prietokov vzduchu.

 Dizajnové ventily Haelix

Sú vhodné na inštaláciu do stien a stropov a môžu byť kombinované s adaptérom ventilov Ubbink Air Excellent DN 125 alebo iným ventilovým adaptérom priemeru DN125mm. Ventily využívajú Coanda efekt - prívod vzduchu zabezpečuje integrovaný rozvádzač vzduchu v tvare ventilátora so širokou distribúciou vzduchu. Sú k dispozícii v kruhovej Haelix RONDO aj štvorcovej Haelix QUADRO verzii. Vďaka univerzálnemu dizajnu sa hodia do interiéru ľubovoľného štýlu. Vysoký prietok ventilov Haelix je zárukou tichého prúdenia vzduchu do interiéru. Použitie je vhodné pre prívod i odvod vzduchu.

Podlahové výustky

Podlahové výustky sa osádzajú spravidla na prívode vzduchu do miestnosti. Sú vyrobené z vysokokvalitného materiálu a sú pochôdzne. V ponuke v prevedení nerez alebo kovové biele. Vhodné pre podlahové pripojovacie boxy Ubbink pre kruhové a ploché potrubie.

Stenové mriežky a difúzory

Stenové mriežky a difúzory sa štandardne dodávajú v prevedení nerezové alebo biele. Široká škála prevedenia umožňuje ich použitie na prívod a odvod vzduchu cez pléna osadené v stene, v strope alebo v nábytku. Pripojenie na pléna 300x100mm, 400x100mm, 200x100mm, 140x140mm. Stenové difúzory s perforovanou čelnou doskou sú univerzálnym riešením pre akúkoľvek aplikáciu a sú jednoducho inštalovateľné. Ploché predsadené difúzory umožňujú ľubovoľnú reguláciu prúdenia vzduchu alebo úplné uzavretie vetvy. Vstavané difúzory predstavujú vysokoestetické riešenie a stanú sa v interiéri dizajnovým prvkom pri osadený do steny i do stropu. Najnáročnešie požiadavky splnia personalizovateľné difúzory s dvojitou vaničkou pre aplikáciu zvoleného materiálu, napr. keramického alebo dreveného obkladu.

Katalógový list výustiek FLAT na stiahnutie

Lineárne výustky

Bezrámové lineárne výustky Ventmann zo sadrového kompozitu sú inovatívnym riešením do najmodernejších i klasických interiérov. Môžu sa stať ústredným prvkom riešenia stropov alebo dokonale splynúť s interiérom. Lineárne výustky a difúzory Ventmann sú vhodné pre vetracie systémy s rekuperáciou tepla i pre centrálne systémy klimatizácie.

Katalóg Ventmann na stiahnutie

Produkty-2

Novinky