Blog

Prostredie okolo nás

Prostredie okolo nás a vzduch, ktorý dýchame, obsahuje v závislosti od lokalít, v ktorých sa nachádzame a v ktorých bývame, množstvo škodlivých látok. Pod škodlivými látkami rozumieme napríklad smog, jemný prach, peľ ale i spóry plesní, baktérie, či vírusy. Nie každý človek znáša znečistenie ovzdušia dobre. Citlivým ľuďom a ľuďom s respiračnými ochoreniami prináša zhoršená kvalita ovzdušia, značné zdravotné problémy. Náš systém riadeného vetrania Brink, čistí a filtruje vzduch skôr ako je privedený do domu a to tak, že sa do prúdu privádzaného vzduchu dajú umiestniť filtre rôznej triedy podľa požadovanej úrovne filtrácie. Jednou z najdôležitejších vlastností rekuperačnej jednotky je filtrácia vzduchu. Základný filter sa označuje triedou G. Tento filter slúži na odfiltrovanie hrubých prachových častíc, v malej miere na odfiltrovanie jemnejších prachových častíc a peľov. Je to základný stupeň filtrácie.

Najlepšia filtrácia v znamení písmena F

Najjemnejší stupeň filtrácie je označovaný kategóriou F7. Takéto filtre zabezpečujú veľmi dobrú filtráciu. Prachové častice sú vo veľkej miere filtrované, takisto ako peľ a baktérie, ktoré tento filter spoľahlivo odfiltruje.

Zdravotné riziká

Čím menšie sú častice znečistenia, tým ďalej môžu prenikať do nášho tela. Naše čuchové ústrojenstvo blokuje najväčšie častice. Jemné prachové častice však môžu prenikať hlbšie do pľúc, a tie najmenšie až do krvi. Napríklad koncentrácia jemného prachu vo vzduchu vedie k okamžitým účinkom ako je podráždenie očí, problémy s dýchaním, bolesti hlavy a únava. Z dlhodobého hľadiska však môžu spôsobiť omnoho vážnejšie choroby ako napríklad rakovinu. Pre zachovanie nášho zdravia je viac než nutné, aby sme dýchali čo najčistejší vzduch.

Výhodou našich originálnych filtrov Brink je, že sú špeciálne navrhnuté pre konkrétne typy vetracích jednotiek a zabezpečujú kompletnú filtráciu privádzaného vzduchu do interiéru. Majú nízky odpor, čím nezvyšujú spotrebu vetracej jednotky.

Ako fungujú filtre v jednotkách riadeného vetrania

Prichádzajúci vzduch prechádza cez filtre namontované na systémoch riadeného vetrania, aby sa vyčistil od prachu, alergénov a mikróbov. To je dôvod prečo použitie kvalitných filtrov zaisťuje dobrý a účinný chod vetracej jednotky. Firma Brink ponúka vo svojich rekuperačných jednotkách vysoko účinnú filtráciu F7, ktorá blokuje vstup znečisťujúcich častíc nachádzajúcich sa vo vzduchu, napríklad peľov a jemného prachu. Vďaka filtrom typu F7 zaisťuje najlepší výkon. Filtre, ktoré sa používajú v našich riadených vetracích jednotkách, eliminujú kontamináciu interiéru smogom a prachom z exteriéru a zabezpečujú najlepšiu kvalitu vzduchu vašej domácnosti a kancelárie. Je tiež veľmi dôležité udržiavať samotné filtre, čistenie je potrebné  vykonávať najmenej štyrikrát ročne, v prípade potreby vymieňať.

Rekuperácia s dvojitou filtráciou ušetrí vaše peniaze

Kvalitné rekuperačné jednotky vzhľadom na rýchle zanesenie jemných typov filtrov, používajú dva stupne filtrácie. Napríklad kombináciu filtra G3/G4. To zabezpečí, že tieto dva filtre vyfiltrujú vzduch veľmi kvalitne, bez toho, aby hrozilo, že sa veľmi rýchlo zanesú nečistotami. Preto pri takejto spojitosti nie je potrebné filtre v rekuperačnej jednotke meniť často.

Bodka na záver

V ponuke máme špeciálne filtre, ktoré obsahujú uhlík. Tieto uhlíkové filtre dokážu vo väčšom alebo menšom rozsahu filtrovať rôzne pachy z exteriéru. Vo viacerých prípadoch dokážu výrazne ovplyvniť kvalitu vzduchu privádzaného do vnútra a preto sú vhodnou voľbou nielen pre alergikov.